Gökçeada ve Kefalos Plajı


Herkeste bir “Bodrum, Marmaris, Fethiye” almış başını gidiyor yıllardır..

Halbuki daha ziyade “gürültü, patırtı, macera” peşinde olan tatilcileri bir kenara ayırırsak Türkiye’de başka güzel tatil yerleri de var.. Örnek mi, İğneada, Gökçeada ve daha bir sürü hakkı yenen güzelim tatil beldeleri..

GOKCEADAMesela Çanakkale’nin açıklarında Ege Denizindeki Gökçeada birçok kişinin ziyaret etmediği hatta ismini duyunca dudak büktüğü yerlerden biri sanki.. Fakat gittiğinizde göreceksiniz ki doğanın kucağında, son derece huzur dolu bir tatil yapabilirsiniz bu adamızda.

Bu adamız ile ilgili kısa bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.. Burada öyle bir plaj var ki benzerini Türkiye’de bulmak mümkün değil neredeyse.. Adı KEFALOS bu plajın..

Plajda öyle çok muazzam tesisler filan beklemeyin.. Kilometreler uzunluğunda pırıl pırıl bir kum ve harikulade bir deniz .. Suya girdiğinizde nerdeyse okyanusta yüzüyormuşsunuz gibi bir hisse kapılıyorsunuz.. Ufuk çok geniş.. Fakat plaj iki yandan korunmalı olduğu için çarşaf gibi berrak bir suda yüzüyorsunuz.. İnanılmaz bir keyif..

Özetle yolunuzu bir gün mutlaka KEFALOS plajından geçirin

Bakın FACEBOOK ta bu güzel tatil yerimizle ilgili bir sayfada neler yazılmış..

KEFALOS PLAJITATİLİN KALBİ KEFALOSTA ATIYOOR…

Bu temiz ve engin mavi denize girilecek olağanüstü güzellikte plajlar bulunur Gökçeada’da. Adanın Güneyinde yer alan Aydıncık (Kefalos) kıyısı Kuzey Ege’nin Patarası olarak kabul edilir ve kaya mezarlarıyla da önemlidir. Aydıncık burnu sert rüzgara rağmen kaba dalgaların oluşmasını engellediği için rüzgar sörfü yapanlar için ideal bir bölgedir. Burada yapılan şifalı çamur banyosu da cilde yararlıdır.

Kuzey Batıda bulunan Marmaros plajı da denize girmek ve piknik yapmak için son derece elverişlidir. Gerek Aydıncık gerekse Marmaros’a sadece motorlu vasıta ile ulaşılabilir. Bu bölgelere ulaşma olanağı olmayanlar ise Kaleköy’de bulunan Belediye Plajı tesislerinden faydalanabilirler. Adanın denize girilebilecek en güzel yerlerinden biri de Kaleköy’ün bitişiğindeki Yıldız Koyu’dur.

Dört bir yanını çevreleyen mavi bayraklı kıyılara sahip olmak Gökçeada’lılar ve Gökçeada’ya gelenler için bir ayrıcalıktır: Kefaloz, Yuvalı, Yıldızkoy, Uğurlu, Gizlikoy, Kuzulimanı, Kaleköy, Güzelcekoy gibi daha bir çok irili ufaklı doğal plajlarda, sakin, gürültüden uzak koylarda maviyle kucaklaşmak. Tepeköy Çınar altında, Marmarosta yeşille yaşamak. Kaleköy kordonu, balıkçı limanı, dalga ve rüzgarın etkisiyle şekillenmiş kayalıkları ve kıyı yerleşimiyle yaz gecelerinin hareketlendiği Semadirek manzaralı sahilinde içilen bir bardak çayın keyfinde güneşe bir sonraki sabah görüşmek üzere veda etmek.

Aşağıdaki linke tıklarsanız Facebook’ta ilgili sayfaya gidebilirsiniz
http://www.facebook.com/group.php?gid=99760755070&v=wall